Roka Pagrabs

Queen – Sheer Heart Attack

Sheer Heart Attack bija albums ar kuru Queen jau sāka kļūt patiešām populāri un novērtēti. Arī man patīk šis ieraksts, bet cik ļoti?

Pirmā dziesma ir “Brighton Rock”. Tā diezgan spilgti parāda, cik labs ģitārists ir Braiens Mejs un, ticiet, slikts viņš nav. Tā ka Brigtonas roka dziesma noteikti jādzird katram, kurš saka, ka klausās rokmūziku. Ja BR ir agresīva, ātra un metāliska, tad “Killer Queen” ir pretstats – mierīga un viegla. Arī šo gabalu ir vērts klausīties, cienīga atrasties gandrīz katrā Queen dziesmu izlasē. “Tenement Funster” ar Teiloru pie vokāla arī laba, bet nekas šausmīgi īpašs – tādas dziesmas grupa spēlēja bieži. “Flick of the Wrist” piesaista ar savu noslēpumainību un melodiju, kas reizēm liekas hipnotizējoša. Lēna un mierīga ir “Lily of the Valley”, kurā atkal parādās vārdi par Merkūrija izdomāto sapņu zemi. Singlu “Now I’m Here” var saukt ne tikai par vienu no manām mīļākajām dziesmām šajā albumā, bet arī Queen repertuārā vispār. Gana roķīga, gana melodiska – viss kas vajadzīgs. Tālāk seko “In the Lap of the Gods”, kas ir veselās divās versijās – otra ir ar tādu pašu nosaukumu un beigās …Revisited. Tieši Revisited versija man patīk labāk. Tā ir ļoti ideāla koncertdziesma, lai klausītāji varētu kliegt līdzī “whoo whoo la la la laa!” Ātrā “Stone Cold Crazy”, kas tiek saukta par vienu no pirmajām thrash un speed metāla dziesmām arī ir viens klausāms gabals. “Dear Friends” – neinteresanta. Toties “Bring Back That Leroy Brown” izklausās pēc kāda 50. gadu rokenrola gabala. Pirmo Dīkona dziesmu “Misfire”, kura dažbrīd rada gan folka, gan kantrī iespaidu, vēl varētu klausīties vairākkārt, bet “She Makes Me” tiek pasludināta par albuma sliktāko kompozīciju – vienkārši prasta!

Tā kā albumā ir vairākas man ļoti patīkamas dziesmas, bet gandrīz visas var nosaukt par dziesmām, nevis par kaut kādu nesaprotamu savārstījumu, var teikt –

Vērtējums: 8.5

Advertisements

maijs 2, 2009 - Posted by | 1974, Queen

Vēl nav komentāru.

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: