Roka Pagrabs

Queen – A Night at the Opera

Šis albums visvairāk saistās ar dziesmu “Bohemian Rhapsody”, tomēr albums nesastāv no vienas dziesmas. Arī pārējie skaņdarbi ir gana labi, lai šis būtu viens no labākajiem Queen albumiem.

Ieraksts sākas ar “Death on Two Legs”. Tā sākas diezgan lēni, tomēr pēc tam pāriet diezgan agresīvā un smagā dziesmā. Ja šī dziesma man iepatikās jau pirmajā reizē, tad “Lazing on a Sunday Afternoon” gan ne – iespaids it kā to dziedātu nevis Merkūrijs, bet kāda nedaudz par daudz vīna iedzērusi angļu kundze! Diezgan popsīgs gabals. Tālāk seko dziesma mašīnai – Rodžera Teilora “I’m in Love with My Car”. Dziesma bija domāta kā joks, tomēr kļuva Teiloram diezgan svarīga, jo viņš to dziedāja vairākās Queen koncerttūrēs un esot arī ieslēdzies skapī, lai panāktu, ka Merkūrijs piekrīt par dziesmas izdošanu kopā ar “rapsodiju”. Katrā ziņā viens no labākajiem Teilora veikumiem. “You’re My Best Friend” sarakstīja Džons Dīkons, nav tas roķīgākais gabals, tomēr ar kaut ko šī dziesma man ir ļoti iepatikusies un labprāt klausos to atkal un atkal. Folkdziesma “`39″ ar Braienu Meju pie vokāla, ir ne tikai par 1939. gadu, bet arī 39. dziesma, ja skaita visas dziesmas sākot jau no Queen I. Arī šī dziesma mani ar kaut ko pievelk, visticamāk ar lieliskajām vokālajām harmonijām piedziedājumā. Ātra, smaga un agresīva ir “Sweet Lady” un arī tā man ļoti patīk. Bet “Seaside Rendezvous” es klausos ar smaidu sejā – tajā ir diezgan daudz dažādu improvizāciju un arī pēc melodijas tā ir diezgan jautra. Lai arī diezgan līdzīga “Lazing on a Sunday Afternoon”, šī mani noteikti nekaitina, jo šeit vismaz vokāls ir normāls. Tā ka var teikt, ka no albuma pirmās puses sešas no septiņām dziesmām ir tiešām klausāmas. Otro pusi ievada “The Prophet’s Song”. Tā rada ļoti smagas un smeldzīgas mūzikas iespaidu un ir ievērojama ar kanonu dziesmas vidū. “Love of My Life” ar arfas skaņām ir viena no populārakajām grupas balādēm. Jāsaka, ka ļoti skaista un romantiska dziesma un ne velti tika bieži spēlēta koncertos. “Good Company” ir vēl viens Meja folkgabals, kurā atkal tiek izmantoti dažādi rokmūzikai neraksturīgi instrumenti, bet iznākums ir diezgan labs. “Bohemian Rhapsody” ir nākamā. Par spīti tam, ka tajā nav piedziedājuma un tā ir savienota no vairākiem stiliem, tā neapšaubāmi ir viena no visu laiku labākajām dziesmām. Lēns iesākums, ģitāras solo, rokopera, smagais roka/metāla sekcija un atkal lēns nobeigums – ļoti neparasts skaņdarbs, kuru varu klausīties atkal un atkal. Vēl jau paliek arī “God Save the Queen”, kas ir Anglijas himna un tika spēlēta ierakstā koncertu beigās, kad grupa atvadījās no skatītājiem.

Ja no 12 albuma dziesmām man ļoti patīk astoņas, klausāmas liekas trīs un nepatīk tikai viena, tad vērtējums ir tāds, kāds ir. A Night at the Opera noteikti ir Queen labāko albumu pirmajā trijniekā.

Vērtējums: 9.0

Advertisements

maijs 2, 2009 - Posted by | 1975, Queen

Vēl nav komentāru.

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: