Roka Pagrabs

Queen – Queen I

Leģendārās grupas Queen pirmais albums ar tiešām orģinālo nosaukumu(Led Zeppelin, protams, šajā jomā bija vēl izdomas bagātāki) izcēlās ar smagu un ātru skanējumu, kas dominēja grupas pirmajos albumos, lai 70. gadu beigās un astoņdesmitajos pārvērstos brīžiem diezgan nebaudāmā poprokā. Tomēr pakavēšos laikos, kad viss vēl bija citādāk.

Queen I mūzika bija “blūzīga” un brīžiem šķita arī eksperimentāla. Singli “Keep Yourself Alive” un “Liar” nodrošināja Queen pirmo popularitāti, lai gan nav pieskaitāmas pie populārākajām grupas dziesmām. “Great King Rat” un “Modern Times Rock ‘n’ Roll” parādīja šīs apvienības “metālisko” pusi, turklāt jāpiemin, ka otrajā no pieminētajām vadošo vokālu dziedāja bundzinieks Rodžers Teilors. Kopumā albumā tā bija vienīgā dziesma, kad Fredijs Merkūrijs nebija vadošais vokālists, jo Braiens Mejs dziedāja tikai fona balsi, bet Džons Dīkons tolaik nedziedāja vispār(”Liar” Dīkons dziedāja vienu frāzi ar Merkūriju vienā mikrofonā, gan tikai koncertos). “The Night Comes Down” un “Jesus” bija samērā lēnas, kurās brīžiem varēja sajust gan folkmūzikas, gan operas ietekmi. “Doing All Right” vispār ir dziesma ar samērā nenosakāmu stilu – sākusies kā viegla klavierbalāde, tā dziesmas vidū pārtop par par smagu ģitārroka gabalu, bet pēc tam atkal nomierinās, lai pēc tam atkal veiktu uzrāvienu un…atkal nomierinātos. Tā ka – ja neskaties līdzi, vari arī noprast, ka esi dzirdējis divas dažādas dziesmas. Nedrīkst piemirst arī par “Son and Daughter”, kas izcēlās ar lielisku Braiena Meja ģitāras solo. Bet dziesmas “My Fairy King”(nosaukums nedaudz atsauc trauku mazgāšanas līdzekli) un vēl nepabeigtā “Seven Seas of Rhye”(pirmajā albumā tai vēl nebija vārdu, bet pēc tam būs, tā ka nav ko kavēties) ir par Merkūrija un viņa māsas izdomāto fantāziju pasauli. Var likties, ka iemesls uzrakstīt dziesmu ir diezgan banāls, jo kāpēc gan kavēties bērnu dienu murgos, ja esi jau pieaudzis, tomēr tieši “Rhye” bija Queen pirmais kaut cik nopietnais hīts.

Kopumā varu teikt, ka albums man patīk. Ātrs skanējums ar mežonīgu bungu dauzīšanu, smagu ģitārspēli un labu vokālu ir tas, kas man patīk rokmūzikā, un šis albums man to noteikti sniedz.

Vērtējums: 8.5

Advertisements

maijs 2, 2009 - Posted by | 1973, Queen

Vēl nav komentāru.

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: